İptv Server

İptv Server Nedir?

IPTV’nin çok basit bir mantığı var. İnternet Protokol Televizyonu anlamına gelen bu ürün; fiber optik kablo ya da uydu çanağı yardımıyla video akışı almanız anlamına geliyor. Aynı internette Youtubeizleme süreciniz gibi düşünebilirsiniz. Böylelikle iptv hizmetini ister bilgisayardan, isterseniz tablet ya da telefondan, veya televizyonunuzdan rahatça güvenli bir şekilde izleyebiliyorsunuz.

İndireceğiniz uygulamalarımız ile size vereceğimiz iptv kullanıcı adı ve şifre dahilinde sunucularımızdan yayınları istediğiniz her yerden erişip izleyebilirsiniz. Bunun dışında televizyonunuz smart özellikli ise, tvnize indireceğiniz uygulama ile izleme imkanı olmaktadır. Smart televizyonuolmayan kullanıcılarımız da alacakları tv box ya da iptv uyumlu uydu alıcıları ile rahat bir şekilde izleme sağlayabilirler. İptv server hizmeti oldukça teknolojik bir ürün olup, maaliyet açısında düşük ve her anlamda güvenli bir tv hizmetidir.

MAG322

İptv’de Donma ve Yayınların Takılması Neden Olur?

İptv’de Donma ve Yayınların Takılması Neden Olur?
İptv de donma sorunlarının bir çok nedeni vardır. bunlardan kısaca bahsetmek gerekirse ve sebeplerinin kullanıcı kaynaklı mı ya da sağlayıcı kaynaklı mı durumunu tespit edecek olursak şu şekilde incelemeliyiz.
 
İlk olarak iptv server sağlayıcısı tarafından bakalım.
Bu işin gün geçtikçe popüler olması sebebi ile gerek alt bayiler gerek bu işin sözde satıcı kısımları oldukça çoğalmıştır. Öncelikle ürünü nereden aldığınıza dikkat etmenizde fayda vardır.
 
1.İlk olarak donma sebeplerinden biri, size satılan linkin bir başkasına da satılmasıdır. Böylelikle aynı anda kullanım olduğu zaman donma ve kopmalara yol açar.
2.İptv hizmeti veren tarafın sunucuları kaç kişiyi aynı anda kaldırabilir. Müşterisi 12 bin civarı ve sunucuları 10 gbit gibi ise doğala olarak donma yaşarsınız.
3.Hizmeti size sunarken kullandığı internet upload hızı nedir? düşük upload hızlarında size yayınları stream ederken yine donma yaşarsınız.
4.Kullanım sağladığı donanımlar, cihazlar ve sunucular gibi daha derin ince detaylar.
Bunlar sizlere iptv server sağlayıcısı tarafından önde gelen sorunlardan ibarettir. Diyelim bu sorunlar yok ve tamamıyla uygun bir hizmet vermekte.
iptv-server-sunucular-
O zaman kullanıcı tarafından durumu ele alalım.
 
1.Kullanıcının internet hızının minimum 8 Mbps hıza sahip olması.
2.Bu hıza sahip kullanıcıların sd ve mobil sürümlerinde yayın izlemesi. Daha yüksek çözünürlükte yayınlar için yüksek hıza sahip olmaları gerekir.
3.Düşük hıza sahip kullanıcılar için tasarlanmış kanallarımız bulunmaktadır. Bu her firmada olmayabilir. Bu sebeple her kullanıcı kendisi ve donanımı için uygun olan yayınları açması daha sağlıklı olacaktır.
4.Donanımı uymadığı halde 4K ya da full hd yayın izlemek sorunların diğer bir kısmıdır.
 
Her iki taraf açısından kısaca bir kaç bilgi ile sorunların kaynağını özetledik. Bunlara dikkat ederek alış veriş yapar ya da kullanır isek pekte sorun yaşanmayacak mükemmel bir hizmettir.

TV PAKETİ OLARAK HİZMETİMİZ

tvpaketi.com olarak müşteri memnuniyetini önemsiyoruz. Müşteri memnuniyeti ile büyüyen bir sistemimiz vardır. Sizler memnun oldukça çevrenizle bizlere geliyorsunuz. Böylelikli gurur verici durum içerisinde daha da iyi olmak için çaba sarf ediyoruz. Mükemmel değiliz fakat mükemmel olmak için her gün uğraşıyoruz.
Bizde zaman zaman hata yapabiliyoruz. Sonuç olarak kullandığımız cihazlar tamamıyla elektronik ürünler ve nadirde olsa arıza yapabiliyorlar. Böyle durumlarda kısa zamanda olsa ufak donma gibi sorunlar olabiliyor. Fakat olabildiğince yedek cihazlarımız ile hızlıca müdahale ediyoruz.
1.Ortalama 250 bin üzeri müşteri portföyümüz ile sizlere hizmet veriyoruz. 10 bin altı müşterimiz var iken 20 Gbit sunucularımız ile hizmet veriyorduk. Portföyümüz büyümeye başlayınca, 50 Gbit sunucularımıza geçiş yaptık. Böylelikle aynı anda 1 sunucuda 50 bin müşteriye hizmet verebilecek boyuttayız.
2.Simetrik 1000 Mbps metro internet ile sizlere 1000 Mbps upload hız eşiğinde yayın sunuyoruz. Buda donmasız yayın keyfini tamamlıyor.
3.Her internet hız alt yapısından hizmet alınabilmesi için sd,mobil,720p,1080p,4K ve daha fazla yayın çeşidi ile her kitleye hitap ediyoruz.
4.Mobil uygulamalarımız ile daha verimli yayın alabilmeniz için her geçen gün yenileme sağlıyoruz.
5.Güncellenen vod yayınlarımız ile sürekli listemizi güncel tutmaya çalışıyoruz.
Yukarı